A "túl sok a tanulnivaló és túl kevés rá az idő", vagy a "nincs kedvem", "nekem ez nem megy" ténye bizony kapkodáshoz és komoly stresszhez vezethet, ezért mindenképpen érdemes küzdeni azért, hogy a minimálisra csökkentsd a negatív hatását. Soha nem késő változtatni a tanulási szokásaidon.
Békaságok
#kütyük
Az elmúlt hetekben nálam jelentősen megnőtt a kütyük előtt eltöltött idő, és erre emlékeztet is a fájdalom a vállamban és a hátamban. Megnéztük hát Brekivel, hogy milyen gyakorlatok segítenek az izmok lazításában, a feszültség oldásában.
#tanuljotthon
Breki így tud nektek segíteni az otthoni tanulásban. A gyakorlatok tanulás előtt és közben is végezhetők bármelyik korosztályban.
Örömteli és sikeres tanévkezdés? Igen!
A tanévkezdés elengedhetetlen része az iskolatáska, tolltartó, órarend, füzetek és a még festéktől illatozó könyvek. De mi a helyzet a célokkal? Hiszen a sikeres tanévkezdéshez szükséges még a célod, a motivációd és a kitartásod.
Nyári bakancslista
Tombol a nyár, és egyre gyakrabban hangzik el a kérdés: te mit csinálsz a szünidőben? Ha szeretnél frappáns választ adni, tervezd meg a nyári programokat és készíts bakancslistát. Ez a letölthető, színezhető miniplakát segíteni fog.
A Brain Gym és én
Közel 20 év kihagyás után ismét német tanulásra adtam a fejem. A munka és egyéb napi elfoglaltságok mellett persze nem jut annyi idő a tanulásra, mint amikor diákként "csak" ez volt a dolgom. Hogy hatékonyabbá és könnyebbé tegyem a nyelvtanulást én is rendszeresen végzem az agytorna gyakorlatokat. De hogy mi is Brain Gym és mik az eddigi...
A tanulók dolgozatot írnak. Háromoldalas dolgozatot kell írni három téma közül választva 50 perc alatt. Figyeljük meg Jancsi és Juliska viselkedését.
Sikerült megállapítani, hogy melyik gyermeked fő tanulási stílusa? Ha igen, a következőkben azt is megtudhatod, hogy hogyan tanul és mi segít neki abban, hogy még hatékonyabb legyen számára a tanulás.
Ha meg szeretnéd tudni, hogy gyermeked melyik tanulási stílust követi, figyeld meg, hogyan mozog a szeme, miközben beszél, gondolkodik vagy téged hallgat. Mert attól függően, hogy melyik észlelési területen van, a szeme az ennek megfelelő irányba mozdul el. És ne feledd, hogy a szemállásra (jobbra, balra) vonatkozó jelzések a gyerek szemszögéből...
A tanulás 3 dimenziója
Az agyi tevékenységek különböző dimenziójának megértéséhez tökéletes segítséget nyújt a Dr. Paul Dennison által meghatározott három dimenziós tanulás rendszer. A modell szerint megkülönböztetjük a bal/jobb, a fel/le és az elülső/hátulsó dimenziókat.
Ugye ismerős a dolog?
"A gyermekem tanulás közben képtelen nyugton maradni."
Hozza gyermekét flow-állapotba!
Agyunk különböző területei (kisagy, kisagy, limbikus rendszer, nagyagy ...és ezzel az anatómia órát be is fejezem :-)) finoman egybehangolva illeszkednek egymáshoz, közben állandó kölcsönhatásban vannak, de időnként hajlamosak összezavarodni. Amíg az egyes részek összehangoltságban vannak, addig egységben vagyunk, gondolataink és tetteink...